خرید و فروش انواع ساعت اصل ، زیور آلات، عینک آفتابی و انواع مدل مانتو

آموزش تنظیمات ساعت سیتیزن اکودرایو

آموزش Eco-Drive Satellite Wave World Time GPS

تنظیمات ساعت سیتیزن اکودرایو satellite wave GPS

در این مقاله به آموزش تنظیمات ساعت سیتیزن اکودرایو از این خانواده خواهیم پرداخت. کمپانی سیتیزن اولین ساعتی که ویژگی تغییر زمان از طریق ماهواره را داشت با نام Eco-Drive Satellite Wave در سال 2011 روانه بازار کرد. در سال های بعد این کمپانی دیگر نمونه های آپدیت شده خود را که از فناوری جدید تری بهره مند بودند روانه بازار کرد.
آموزش Eco-Drive Satellite Wave World Time GPS

مراحل تنظیم ساعت سیتیزن اکودرایو satellite wave

این مدل نشانگر سطح جدیدی از تکنولوژی زمان می باشد، که جدیدترین مدل در بین دیگر مدل های زیر می باشد:
- مدل Satellite Wave Air سال 2013 (اولین ساعت انرژی خورشیدی و تغییر زمان ماهواره ای در یک قاب تماما فلز)
- مدل Satellite Wave F100 سال 2014 (نازک ترین ساعت در جهان با سریع ترین تشخیص زمان GPS)
- Satellite Wave F900 که به صورت همزمان با این مدل (World Time GPS) در نمایشگاه بازل 2015 به نمایش گذاشته شد که دارای کورنوگراف نیز بود. ساعت World Time GPS نسبت به مدل F900 مقرون به صرفه تر است زیرا دریافت زمان از پیش ضبط و تنظیم شده را با توانایی دریافت سیگنال های جهانی ادغام کرده است و فاقد کونوگراف است. در ضمن این مدل تقویم مادام العمر و شاخص ذخیره انرژی دارد.

دریافت سیگنال GPS جهت تنظیم ساعت سیتیزن اکودرایو:

این ساعت به زمان کمتر از سه ثانیه برای دریافت سیگنال های GPS از ماهواره دارد. (که این شاخص در قیاس با با مدل سال 2013 یک ثانیه سریع تر می باشد) این ساعت سیگنال ها در 27 شهر و در 40 محده زمانی جهانی دریافت می کند. افرادی که از قبل با سیستم اکودرایو سیتیزن آشنا هستند اطلاع دارند که حرکات ساعت با نور می باشد، هنگامی که این ساعت به طور کامل شارژ شده باشد، توانایی نگه داشتن شارژ تا دو سال را دارد. کار کردن با این ساعت بر خلاف پیچیدگی و چندکاره بودن آن، ساده و خودآموز است.

تنظیم تقویم ساعت

در ابتدا زمان و تقویم باید مطابق پذیرنده GPS تنظیم شود. حالت ایده آل این است که در محیط آزاد باشید، با تصویری بدون مانع از آسمان (چون ساختمان ها و درخت های بلند در دسترسی اختلال ایجاد می کند و لوازم الکترونیکی و مابقی شرایط جوی نیز ممکن است اختلال ایجاد کنند.) و ساعت را دور از بدن خود به گونه ای هدف بگیرید که که صفحه کاملا صاف و بدون زاویه رو به آسمان قرار بگیرد. قابل ذکر است که سردسته CROWN باید به داخل باشد. در همین حالت دکمه بالایی B را 4 الی 5 ثانیه بفشارید. در آغاز عقربه ها سطح نور را نشان می دهند، پیش از آن که عقربه دوم به جایگاه ثانیه 8 برود (نشان دهنده RX-GPS) دکمه را آزاد کنید. در این لحظه سیگنال GPS آغاز شده است. در صورتی که ساعت مچی به درستی تنظیم شده باشد، عقربه دوم می چرخد و محدوده زمانی را به مدت 2 ثانیه نشان می دهد و پس از آن زمان و تقویم (شامل تنظیمات سال کبیسه) آپدیت می شوند و زمان و تقویم به طور صحیح نمایش داده می شود. ( اگر به هر علتی این اتفاق نیفتاد عقربه دقیقه می چرخد و روی دقیقه NO 57 می ایستد.) این فرآیند باید طی 2 دقیقه تمام شود.
تنظیمات ساعت سیتیزن اکودرایو
تنها موردی که ساعت به صورت خودکار برای شما انجام نمیدهد تنظیم ساعت های تابستانی (SMT) است. اگر شما در منطقه ای هستید که گزینه SMT را مشاهده می کنید لازم است این کار را انجام دهید: دسته موتور را یک پله به بیرون بکشید که با این حرکت عقربه ثانیه شمار به محدوده زمانی جاری می رود یعنی دایره خارجی ساعت که اسم شهر ها به صورت کوتاه آورد شده است و دایره داخلی که GMT را به شکل اعداد + و – نشان میدهد.
تنظیمات ساعت سیتیزن
تغییر GMT ساعت
برای تغییر GMT کافیست که دسته را در جهت یا خلاف جهت عقربه های ساعت مچی بچرخانید. پس از آن عقربه تابع یعنی Function hand را کنار عدد 8 قرار گرفته است به جهت SMT ON و SMT OFF هدایت کنید. برای انجام این کار تنها لازم است که دکمه سمت راست در پایین A را به آسانی بفشارید و رها کنید. در نهایت دسته را به داخل بفشارید تا ساعت درست کار کند.
تنظیمات به طور دستی بر روی این ساعت هنگامیکه در فرودگاه، تاکسی یا در محیط سربسته باشید ( یعنی محلی که سیگنال GPS دریافت نمی شود) نیز بسیار ساده است.
ادامه تنظیمات ساعت سیتیزن
در آغاز دسته را تا اولین درجه به سمت بیرون میکشیم و عقربه ثانیه را می چرخانیم تا روی بازه زمانی مناسب قرار بگیرد که در این حالت به طور خودکار عقربه ساعت و دقیقه در جای صحیح قرار می گیرند. به عنوان مثال، اگر شما از نیویورک یا بوستون در حال حاضر وارد لندن شده باشید، باید عقربه ثانیه شمار را از NYC به LON بچرخانید. ساعت های تابستانی را روشن یا خاموش نمایید (همانند بالا). گزینه اضافه ای که ساعت های جهانی ارائه می دهند: تاریخ در پنجره کنار عدد 3 زمانی که بین بازه های زمانی حرکت می کنید به عقب و جلو می رود.
برای تنظیم دستی تمام ویژگی ها از دقیقه تا روز، تاریخ، ماه و ماه قمری دکمه بالا سمت راست را بفشارید تا زمانی که عقربه ثانیه به جایگاه 30 ثانیه برود، پس از آن آزاد کنید. عقربه تابع کنار عدد 8 می چرخد تا روی روز جاری که در حافظه موجود است، قرار بگیرد. دسته موتور بار دیگر بکشید تا در نقطه دوم ثابت شود. در این وضعیت عقربه ثانیه شمار می چرخد و روی عدد 12 قرار می گیرد و به این معناست که در حال حاضر می توانید دقیقه را تنظیم کنید، که تنظیم کردن آن بسیار ساده می باشد. برای تنظیم این عقربه می توانید دسته موتور را به هر طرف بچرخانید. پس از آن دکمه سمت راست در پایین را فشار دهید و آزاد کنید که این باعث حرکت بسیار کوچکی در عقربه ساعت شمار می شود که این نشان می دهد که ساعت شما آماده ی تنظیم است.
ساعت سیتیزن satellite wave
برای اطمینان خاطر از اینکه ساعت مچی را در 12 ساعت روز یا شب تنظیم کرده اید (AM/PM) دسته موتور را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا هنگامی که عقربه تابع Function Hand شروع به حرکت کند. در صورتی که این عقربه حرکت را آغاز کرد به این معناست که ساعت 12 نیمه شب AM است. پس از آن دکمه پایین سمت راست را بفشارید و آزاد کنید. در این حالت مشاهده می کنید که عقربه تابع به جلو و عقب حرکت می کند. در این حالت ماه، سال قمری، تاریخ و روز هفته را از طریق دسته موتور تنظیم کنید. (محل ماه و سال های قمری در عکس زیر نمایش داده شده است. روزهای هفته روی صفحه گرد کوچک کنار عدد 8 می باشد در محلی که صفحه ذخیره انرژی قرار گرفته است. در آخرین مرحله لازم است که به اندازه یک خانه دسته موتور را به داخل بفشارید تا مجددا دقیقه را تنظیم کنید زیرا امکان دارد در زمانی که تنظیم کرده اید تنظیم تقویم بهم ریخته باشد. پس از این که تنظیمات ساعت به صورت کامل انجام شد بار دیگر دسته را بفشارید. حال ساعت مچی سیتیزن شما به طور صحیح کار می کند. Citizen بیان کرده است که تقویم دائمی تا سال 2100 به طور صحیح و بدون توقف در هر جایی از دنیا که باشید کار می کند.
تنظیمات ساعت سیتیزن اکودرایو
با این وجود که این ساعت مچی از نظر کاربرد و اسپرت بودن یک وسیله مهم میباشد، ساعت زیبایی است که به آسانی از آستین های کت و پیراهن خارج می شود. روی مچ دست بسیار سبک و راحت است. به علت استفاده از آلیاژهای بسیار سبک و قاب نازکی که در آن بکار رفته است روی مچ دست بسیار راحت و سبک است. عموما در ساعت هایی که در انرژی نوری را ذخیره می کنند آلیاژهای سبک بکار می رود. این ساعت مچی به قدری سبک است که شما حس نمی کنید ساعتی به دست خود بسته اید به گونه ای که ساعت از آلیاژ استیل یا تیتانیوم جلا شده است! در مقایسه با مدل دیگر ان F900 که مجهز به کورنوگراف و Tri-compax است، این محصول صفحه ی خلوت تری دارد به گونه ای که خواندن ساعت و تقویم را بسیار آسان کرده است.
اشتراک گذاری با دیگران:
فهرست مقاله
تلفظ صحیح برندهای ساعت

تلفظ صحیح برندهای ساعت

مهر 3, 1402

قطعاً هنگام خرید ساعت مچی به صورت حضوری دیده اید که نام یک برند را عنوان می کنید و فروشنده تلفظ صحیح برندهای ساعت و درست آن را بازگو می کند و شما تاز متوجه

مطالعه بیشتر
چرا رولکس یک ساعت لوکس است؟

چرا رولکس یک ساعت لوکس است؟

مرداد 28, 1402

اعتبار و شهرت اصلی این ساعت‌ها، نمایش دقیق زمان است. اما چرا ساعت‌های رولکس به این اندازه گران هستند؟ علت اصلی گران بودن ساعت رولکس به کارگیری بهترین و خاص ترین متریال ها می باشد

مطالعه بیشتر
تاریخچه برند سکتور

تاریخچه برند سکتور

تیر 5, 1402

سکتور ( Sector No Limits) یک شرکت ساعت سازی ایتالیایی با اصالت می‌باشد که به ساخت ساعت مچی و ساعت غواصی می پردازد. این شرکت در سال ۱۹۷۳ توسط فیلیپو جیاردیلو در ناپل ایتالیا تأسیس

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *