لوگوی نوشتاری گالری جواهریان
به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

تاریخچه ساعت مچی برند کاسیو

CASIO

تاریخچه ساعت مچی کاسیو

تأسیس CASIO

کاسیو یکی از شناخته شده ترین برندهای جهان است و چندین دهه است که این کمپانی ژاپنی ساعت های با کیفیتی را برای پاسخ به تقاضای بازار تولید می کند.
تا به امروز آن ها به عنوان یک سمبل ماندگار برای اندازه گیری زمان هستند، کاسیو در کنار طیف وسیعی از ساعت های خود مجموعه عظیمی از محصولات الکترونیکی را عرضه می کند که به اندازه ماشین حساب و آلات موسیقی متنوع است. در این مقاله ما به تاریخچه یکی از معروف ترین تولید کنندگان ساعت در جهان می پردازیم.

پیدایش ساعت مچی در قرن بیستم

معروف ترین محصولات برند ساعت کاسیو Casio ساعت های آن است، اما برای درک بهتر تاریخچه کاسیو لازم است بدانید که این شرکت در رابطه با تاریخچه وسیع ساعت ها کجا ایستاده است. ساعت ها قرن هاست که وجود دارند، بشر هزاران سال است که با
استفاده از خورشید می تواند زمان را تشخیص دهد، اما تا قرن 17 این ساعت قابل حمل
نبود.

تاریخچه ساعت مچی کاسیو

در صده 1600 در اروپا ، ساعت سازان آزمایش و تولید ساعت های کوچکتر و قابل حمل با فنر را آغاز کردند که به تولید ساعت های قابل حمل تبدیل شد. آن ها به راحتی قابل حمل بودند اما به دلیل گران بودن متداول نبودند.
سر انجام در قرن نوزدهم ساعت های قابل حمل به شکل ساعت های مچی (ساعت های جیبی) زمانی رواج یافت که توانستند به صورت انبوه آن را تولید و روانه بازار کنند. کاربردی بودن ساعت مچی بر همگان آشکار شد و در قرن بیستم فروش ساعت های مچی بسیار رایج شد.

جهش بزرگ بعدی اختراع ساعت کوارتز بود، طرحی که امروزه توسط ساعت های کاسیو مورد استفاده قرار می گیرد. این طرح تا دهه 1980 در تولید انبوه نبود و برای اولین بار در اوایل قرن 20 به درستی تولید شد. در واقع Casio یکی از اولین شرکت هایی بود که شروع به بازاریابی موفق ساعت کوارتز کرد.
تاریخچه ساعت مچی کاسیو

سال 1946

تأسیس کاسیو

در حالی که Casio هم معنی با ساعت است، در واقع این شرکت ساخت و فروش ساعت های خود را آغاز نکرد.

کاسیو در سال 1946 و پس از جنگ جهانی دوم در ژاپن تاسیس شد. بنیانگذار آن، Tadao Kashio ، کار خود را با تولید قطعات مکانیکی آغاز کرد.

برادران او که در زمینه الکترونیک تخصص داشتند به او ملحق شدند تا اینکه در سال 1949 تولید ماشین حساب را آغاز نمودند. در دهه 1950، آنها اولین ماشین حساب الکترونیکی ژاپنی را با موفقیت تولید کردند که سایز آن به اندازه یک میز تحریر بود.

سال 1970

تبدیل به یک نام خانوادگی

موفقیت چشمگیر ماشین حساب های کاسیو باعث شد که کسب و کارهای خانوادگی روی محصولات الکتریکی تمرکز کنند و خیلی زود توجه آن ها به بازار نوپای رایانه جلب شود. در این راستا آنها مشغول به ساخت رایانه های الکتریکی و ماشین حساب ها می شوند و حتی شروع به فرمول بندی و تولید ماشین حساب مچی می کنند.
در حالی که ممکن است تولید و استفاده از ماشین حساب مچی زیاد مورد توجه قرار نگرفته باشد اما مطمئناً سایر محصولات اینگونه نبوده اند.

در دهه 1970، کاسیو تولید سازهای الکترونیکی را آغاز کرد و این شرکت در سرتاسر جهان معروف شد. با این حال، تا سال 1974، Casio بهترین محصول خود یعنی ساعت کاسیو Casio را عرضه نکرده بود.

سال 1974

تاریخچه ساعت مچی کاسیو

عرضه اولین ساعت مچی

ساعت های کاسیو پس از عرضه در سال 1974 به سرعت به یک موفقیت برای کاسیو تبدیل شد. شرکت کاسیو پیشگام جهت تولید انبوه ساعت کوارتز بود که به صورت الکترونیکی کار می کردند. این ها اولین ساعت های الکترونیکی موفق جهان بودند و اوج مد و فناوری در آن زمان شدند.
اولین محصول کاسیو، Casiotron نام داشت که به سرعت فروخته شد. Casiotron، ساعت مچی ای خلاقانه و طبق مد روز، با صفحه نمایش کوچک کامپیوتری بود که به کاربر اجازه می داد نه تنها از زمان دقیق، بلکه از تاریخ نیز اطلاع داشته باشد. این عملکرد ها ممکن است امروزه بدیهی تلقی شوند اما در دهه 1970 این تکنولوژی، پیشگامانه بود.

تاریخچه ساعت مچی کاسیو

سال 1984

عرضه جی شاک

با موفقیت ساعتهای کوارتز دیجیتالی، کاسیو تکنولوژی ساعت مچی اش را حتی خیلی بیشتر از ساعت های دیجیتالی قبلی پیش برد. در این راستا کاسیو شروع به توسعه طیف معروف جی شاک G-Shock نمود، که پیشرو در ساعت های دیجیتالی و قوی امروزی شد.

از آن پس ساعت های مچی ظریف و شکننده نبودند. G-Shock یک ساعت مچی سخت و در عین حال پیشرفته از نظر فنی به جهان معرفی کرد که تقریباً می تواند از هر چیزی جان سالم به در ببرد. ساعت مچی کاسیو کاری را برای صنعت ساعت انجام داد که بعدها GoPro برای دوربین انجام داد.
ساعت مچی G-Shock برای اولین بار در سال 1984 عرضه شدند. آن ها ضدآب و ضد ضربه بودند و در عین حال زمان را به طور دقیق اعلام می کردند.

سال 1974

ساخت BabyShock

تاریخچه ساعت مچی کاسیو

در دهه 1990 ساعت کاسیو مدل BabyShock پیرو G-Shock ساخته شد، یک نسخه سبک تر و شیک تر که به همان اندازه انعطاف پذیر بود. Baby-G به نمادی از مد تبدیل شد، در حالی که G-Shock همچنان انتخاب افراد ماجراجو در خارج از منزل بود.
کاسیو همچنین شروع به ایجاد تحول در بازاریابی کرد، زیرا ساعت های نمادین آن ها در فیلم ها همچنین در اوایل انتشار فیلم بازگشت به آینده در 1985 ظاهر شد.

قرن بیست و یکم

تاریخچه ساعت مچی کاسیو
تاریخچه ساعت مچی کاسیو

گالری ساعت مچی اورجینال و اصل

گالری ساعت مچی اورجینال

گالری جواهریان با قدمتی چندین ساله به عنوان اولین بازار ساعت مچی و جواهرات در ایران مشغول به فعالیت میباشد. هم اکنون این گالری که دارای چند شعبه در شهر کرج میباشد، نماینده فروش بیش از هفتاد برند اورجینال و اصل ساعت مچی در ایران است که میتوانید از دو روش مراجعه حضوری به شعبات فروشگاه و یا سفارش از طریق فروشگاه آنلاین (سایت گالری جواهریان) ، ساعت کاسیوی خود را خریداری نمایید.