لوگوی نوشتاری گالری جواهریان
به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

در این مقاله شما را با تاریخچه ساعت رادو آشنا خواهیم کرد :

نگاهی به گذشته ساعت رادو RADO

شهرت برند ساعت مچی رادو به دلیل اصالت، ابتکار و خلاقیت در طراحی و استفاده از عالی ترین و با کیفیت ترین جنس و متریال برای خلق زیباترین و بادوام ترین ساعت های جهان می باشد. در این حوزه انقلابی را در دنیا به پا کرد.

انتخاب شعار در تاریخچه ساعت رادو RADO

"اگر بتوانیم ایده ای را تصور کنیم، حتما می توانیم آن را خلق کنیم."

هنوز هم به این شعار اعتقاد دارند و به آن پایبند می باشند.
TODAY - 2010

میراث نوآوری ما همچنان ادامه دارد ...

سال 2011 شاهد ظهور شاهکار و  فوق العاده ی سرامیک باریـک رادو به نام  Thinline، به اندازه  5 میلی متر، بودیم. در سال 2012 با استفاده از فناوری True Thinline، ساعت زیبا و شیک ورزشی Hyperchrome  از جنس فولاد ضد زنگ، به نفع مونو بلاک براق، ساخت.

در سال ۲۰۱۳ مدل Esenza Touch نسل جدیدی از ساعت مچی را تولید کردند که فقط با یک لمس یا ضربه ساده تنظیم می‌شود.

در سال 2014 HyperChrome Dual Timer ، یک ساعت سفر هوشمندانه با یک زمان کنترل لمسی، در فن آوری لمسی زمینه جدیدی را ایجاد کرد.

در سال 2015 رادو از سرامیک با تکنولوژی بالا به رنگ قهوه ای شکلاتی رونمایی کرد، این یک سبک پالت رنگی سرامیکی با تکنولوژی پیشرفته برند ساعت Rado است.
در نهایت دلیل قیمت بالای ساعت مچی رادو به دلیل کیفیت و نوآوری های خاص می باشد که این برند را از برندهای هم تراز خود متمایز کرده است.

2000-2009

ابتکار eSenza

رادو هـزاره جدیـد را با ابتـکار  eSenza، اولیـن ساعت رادو بدون تاج طراحـی کـرد. در سـال ۲۰۰۲، مـدل V10K به بازار آمد، این ساعـت از الماس ساخته شـده بود که به اندازه یک الماس سخت و مقاوم است.

در پایان این دهه، رادو میراث طراحی خود را با انتشار مجموعه r5.5 ، یک شاهـکار فـوق العـاده و زاییـده ایـده طـراح مـشـهور انگلیـسی، جـاسپـر مـوریـسون، ارج نهـاد.

1990-1999

انقلاب سرامیک

در دهه نود، آنها به استفاده از سرامیک در تولید انواع ساعت‌ مچی خود پرداختند. راه اندازی نوآوری Rado Ceramic در سال 1990 با ساخت جعبه ساعت و یک دستبند از جنس یاقوت کبود و سرامیک با تکنولوژی پیشرفته را به جهان معرفی کرد.

در سال 1993 Rado Sintra، به بازار عرضه شد. اولین ساعت Rado ساخته شده از کامپوزیت سرمت (cermet)، که یک سرامیک مبتنی بر تیتانیوم همراه با فلز است.

در سال 1998 ، Ceramica اولین ساعت Rado بود که دارای سرامیک پیشرفته با تکنولوژی پلاسما بود. ترکیبی جذاب از رنگ و مواد که درخششی فلزی، بدون استفاده از فلز را به وجود آورد. این ساعت در رنگ های فوق العاده زیبا تولید می شد.

1989 - 1970

شروع یک نوآوری تا آینده

طراحی رادو و نوآوری های مواد تا دهه 1970 و 80 به سرعت ادامه یافت. اولین ساعت طلایی رنگ مدل DiaStar خود را در سال 1972 به بازار عرضه کرد. در سال 1976 مدل Rado Dia67 را معرفی کرد، که شامل نوآوری در ساخت بدنه کاملا پوشیده شده از یک کریستال یاقوت کبود لبه به لبه بود. در آن زمان خرید ساعت بسیار اوج گرفت که یکی از دلایل آن بکارگیری مواردی که در قسمت قبل گفتیم بود.

1969 - 1960

یک ستاره متولد می شود.

در سال 1962، این برند ساعت همچنان خود را با یکی از شاخص ترین مدل های خود متمایز کرد:
DiaStar1  به عنوان “اولین ساعت ضد خش دنیا” به بازار عرضه شد. که پاسخی بود به خواسته های مشتری به منظور راحتی، مقاومت و سبک منحصر به فرد. نمونه بارز رویکرد ابتکاری رادو در زمینه طراحی و متریال می باشد. در زمانی که این امر خیلی دور از قاعده بود، مواد سخت و یاقوت کبود را به صنعت ساعت سازی وارد کرد.

1959 - 1950

اولین مجموعه رادو

شركت شلوپ از دهه 1950 فروش ساعت مچی را با نام تجاری رادو آغاز كرد. مجموعه نمادین اسب طلایی (Golden Horse) اولین بار در سال 1957، همان سالی که این شرکت چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت، شروع به کار کرد.
مـجموعه Green Horse در سال 1958 دنـبال شـد و یکی از اولـین مدل های Rado بـود کـه با قابـلیت مقاومت در برابر آب خود را به بازار عرضه کرد.
در پایان دهه، Rado یک برند و مارک بین المللی بود که در بیش از 61 کشور حضور داشت.

1917

آغاز فعالیت در Lengnau سوئیس

کارخانه ساعت سازی Schlup & Co، توسط برادران فریتز، ارنست و ورنر در سال 1917 تاسیس شد. آنها کار خود را با ساخت کارگاه کوچکی در قسمتی از منزل والدینشان شروع کردند که بعدها به رادو تبدیل شد.
گرچه Schlup & Co، شروع نسبـتاً خوبـی داشت، اما بـا پایان جنـگ جـهـانـی دوم این کارخـانـه جـزء بزرگـتـرین تـولیدکنندگان ساعت در جهان انتخاب شد.

تاریخچه برندهای سواچ گروپ (Swatch Group) که ممکن است برای شما جذاب باشد.