به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

تاریخچه ساعت سیتیزن

با توجه به هزینه بالای تولیدات ساعت مچی و ساعت جیبی مکانیکال مهندسان برند سیتیزن به سمت تولید ساعت مچی با قابلیت کار با باطری های اکسید نقره روی آوردند.

تاریخچه ساعت سیتیزن : رونمایی از اولین ساعت کوارتز آنالوگ خورشیدی جهان

در سال 1976، Citizen از Crystron Solar Cell، اولین ساعت کوارتز آنالوگ جهان با انرژی خورشیدی، رونمایی کرد. صفحه نمایش ساعت مچی به صورت دو زبانه، با امکان روزشمار و درج تاریخ (Day-Date) طراحی و شامل هشت صفحه سلول نوری (خورشیدی) است. خطای موتور (cal. 8629-7J) دقیقاً 15 ثانیه در ماه بود. این مقدار ناچیز می باشد که دقت بالای موتور را نشان می دهد. قیمت جزئی پیشنهادی 45000 ین (Yen) بود.

تاریخچه ساعت سیتیزن

سلول خورشیدی Crystron

در سال 1976، Citizen از Crystron Solar Cell، اولین ساعت کوارتز آنالوگ جهان با انرژی خورشیدی، را رونمایی کرد. صفحه نمایش ساعت مچی به صورت دو زبانه، با امکان روزشمار و درج تاریخ (Day-Date) طراحی و شامل هشت صفحه سلول نوری (خورشیدی) است. خطای موتور (cal. 8629-7J) دقیقاً 15 ثانیه در ماه بود. این مقدار ناچیز می باشد که دقت بالای موتور را نشان می دهد. قیمت جزئی پیشنهادی 45000 ین (Yen) بود.

جنگ ساعت های نازک

در سال 1978، Citizen رویدادی را تحت عنوان "جنگ ساعت های نازک" آغاز کرد. این دوره یکی از به یاد ماندنی ترین دوران ساعت مچی های کوارتز است. جنگ ساعت های نازک عناوین مختلفی را در سرتاسر کره زمین ایجاد کرد. آگاهی از ساعت مچی های کوارتز، به خصوص ساعت های کوارتز ژاپنی را به سطح جدیدی رساند و ظاهر جدیدی از ساعت را ایجاد کرد: thin wasin. Citizen جنگ را در ماه می با ساعت Citizen Excend Gold که به 790   Citizen Quartz نیز معروف است آغاز کرد. که اولین موتور ساعت مچی های جهانی با ضخامت کمتر از 1 میلی متر بود.

این محصول از Citizen’s in-house R&D در اندازه 23.7 x  mm 20.0 x  mm 0.98mm  طراحی شد. این موتور نازک، ساعت سیتیزن را قادر به استفاده از یک مورد فوق العاده نازک کرد. طی چند ماه سیکو با یک موتور ساعت مچی باریکتر به آن پاسخ داد. ساعت مچی های بسیار نازک جدید از ژاپن تصورات عمومی را به خود جلب کرده و نماد ظهور ژاپن به عنوان رهبر فناوری جدید کوارتز بود. با شهرت سوئیس به عنوان اولین ها و لیدر در حوزه ساعت مچی، ETA SA یک برنامه اجرایی را به منظور توسعه و پیشرفت باریک ترین ساعت مچی و پاسخ به چالش ژاپن آغاز کرد.

%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b3%db%8c%d8%aa%db%8c%d8%b2%d9%86-be9183-03lساعت مردانه سیتیزن Citizen BE9183-03L
اتمام موجودی
%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b3%db%8c%d8%aa%db%8c%d8%b2%d9%86-be9170-72eساعت مردانه سیتیزن Citizen BE9170-72E
اتمام موجودی

نبرد ژاپن و سوئیس در ساخت باریکترین ساعت مچی

در ژانویه 1979، ETA از Delirium، اولین ساعت مچی برای شکستن سد 2 میلی متر، رونمایی کرد. کل این محفظه نازک قابل توجه 1.98 میلی متر بود. ژاپن حتی با ساعت های باریکتر نیز پاسخ داد.در نهایت ETA در نبرد با Delirium IV، با طراحی و تولید یک قطعه با ضخامت 0.98 میلی متر، پیروز شد. Delirium IV ثابت کرد که ساعت مچی می تواند خیلی نازک باشد. نازک بودن آن را به معنای واقعی کلمه غیر قابل تحمل می کند.بر روی مچ بسته شده، جعبه ویفر مانند و موتور خم شده آن به درستی کار نمی کند. سوئیس در نبرد ساعت نازک پیروز شد. اما ژاپن در جنگ ساعت کوارتز پیروز شد. در سال 1981، یک سال پس از رونمایی IV از Delta ETA، ژاپن سوئیس را به عنوان رهبر تولید ساعت جهانی سرنگون کرد.

تولید ژاپن در آن سال با 23٪ افزایش به 108 میلیون قطعه رسید. تولید ساعت سوئیسی با 13٪ کاهش به 76 میلیون ساعت رسید. پیش بینی Eiichi Yamada در سال 1966 به حقیقت پیوست. از طرف دیگر ، تولید Citizen در آن سال به 35 میلیون واحد رسید. برای یامادا ، همه چیز بسیار راضی کننده بود. وی زمانی Citizen را تصاحب کرد که او و صنعت ساعت سازی ژاپن در خاکسترهای جنگ جهانی دوم به پشت دست هایشان این ساعت مچی ها را بسته بودند. حالا آنها در راس دنیای ساعت مچی بودند. رویدادی در هنگ کنگ در سال 1982 نماد وضعیت جدید Citizen بود. در اکتبر بزرگترین تابلوی نئون جهان در بالای ساختمانی مشرف به بندر هنگ کنگ نصب شد که نام Citizen در چراغ های نئون بود. کار Yamada انجام شد. در سال 1981 او به عنوان مدیر Citizen استعفا داد و به عنوان رئیس اداره انتخاب شد.

موتورخانه ساعت مچی جهانی

جانشین یامادا به عنوان   رئیس،  روکویا یامازاکی، نوه کامکیچی یامازاکی، بنیانگذار موسسه تحقیقاتی شوکوشا بود. وی خود در سال 1987 توسط یک نوه دیگر از بنیانگذاران Citizen، میشیو ناکاجیما به عنوان رئیس جایگزین می شود. (خانواده های یامازاکی و ناکاجیما از زمان تأسیس آن همچنان در شرکت فعال بوده و اعضای هر دو خانواده هنوز در شرکت مشغول  به کار هستند).

این دو نفر و هیروشی هاروتا، که جانشین ناکاجیما در سال 1997 شدند، بر رشد چشمگیر Citizen در دو دهه گذشته به عنوان یک نیروگاه جهانی ساعت نظارت داشته اند. در اواسط دهه 1980 ، Citizen و Seiko برای کسب عنوان بزرگترین تولید کننده ساعت در دنیا به رقابت پرداختند. در سال 1986، Citizen این عنوان را به خود گرفت و آن را برای بقیه قرن حفظ کرد. در آن سال 80 میلیون ساعت و موتور ساعت مچی تولید شد که 41٪ از کل ساعت تولید ژاپن را تشکیل می دهد. سیتیزن از طریق برچسب های اختصاصی خود و تولیدات موتورهای ساعت مچی سیتیزن و اقدام به عرضه آنها به شرکت های ساعت مچی و نمایندگی های آنها در سراسر جهان کرده است.

سیتیزن درباره اینکه کدام مارک از موتورهای آن استفاده می کند در ابهام باقی مانده است، اما برخی از معروف ترین نام های جهان را شامل می شود.

در دهه 1980 و 1990، Citizen ویژگی های متمایز ساعت مچی را که امروز می شناسیم، توسعه داد. در سال 1980 اولین سری از ساعت های غواصی محبوب Aqualand خود را معرفی کرد.

اولین آکوالند در سال 1985 اولین ساعت غواصی دنیا با اندازه گیری عمق الکترونیکی بود. تقریباً در همان زمان، تحت رهبری لورنس گرونشتاین، شروع به پیشرفت در بازار ایالات متحده کرد که باعث می شود سیتیزن در ایالات متحده بهترین بازار خارج از کشور باشد.

بعداً سیتیزن اولین ساعت کوهنوردی جهان ، Altichron، با سنسور ارتفاع را معرفی کرد. ساعت های ورزشی ProMasterseries در اوایل دهه 1990 عرضه شدند. در سال 1995، EcoDrive، مهم ترین و موفق ترین محصول Citizen بود که تاکنون ارائه شده بود. در صورتی که به دنبال خرید ساعت مردانه اصل هستید و برند سیتیزن را مدنظر دارید می توانید با تخفیف ویژه ثبت سفارش کنید.

علاوه بر ساعت، کمپانی سیتیزن انواع ماشین آلات صنعتی و محصولات الکترونیکی را تولید کرد. در نتیجه سیاست متنوع سازی محصولات که اصل تولید آنها ساعت مچی بود در دهه 1960 آغاز شد. اما ساعت سازی همچنان یک تجارت اصلی برای آنها می باشد که 45٪ از کل درآمدشان را تشکیل می دهد.

امروزه کمپانی ساعت مچی سیتیزن به عنوان یکی از 4 سازنده ساعت در دنیا بیش از میلیاردها ساعت مچی و موتور ساعت تولید می کند.

شرکت ساعت سیتیزن برای کشف فناوری جدید در تکنولوژی ساعت سازی ادامه می دهد. در سال های اخیر، بخش تحقیق و توسعه آن از ساعت های پیش از زمان خود با بهره گیری از فن آوری های جدید مانند ساعت مچی اتمی رادیو کنترل شده و ساعت های مجهز به حرارت بدن رونمایی کرد.

مأموریت اعلام شده آن با الهام از ایده شهردار توکیو است که Shinpei Goto هنگام ایجاد نام تجاری در ذهن داشته است:  “نزدیک بودن به قلب مردم در همه جا”.