لوگوی نوشتاری گالری جواهریان
به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.
تاریخچه ساعت ونگر

تاریخچه ساعت مچی برند ونگر

The History of Wenger Watches

بر ونگر چه گذشت؟
1868 - 1928

ونگر به عنوان کارخانه تولید چاقو در سال 1893 در کورتتل، مکانی کوچک در نزدیکی دلمونت در منطقه ژورای سوئیس تاسیس شد. این شرکت 120 سال قدمت دارد. این تاریخچه به دلیل داشتن تعصب و ارزش گذاری به کیفیت، دقت و مهارت عالی و همچنین شهرت جهانی بسیاری از محصولات برجسته از جمله “چاقوی ارتش سوئیس” شکل گرفت. تئو ونگر (Theo Wenger) دامنه محصولات خود را که در سراسر جهان محبوب است، گسترش داد تا اینکه در سال 1997 ساعت مچی های مربوط و سپس چمدان ها را در آن گنجاند.

تاریخچه ساعت ونگر
تاریخچه ساعت ونگر

تمرکز بر روی توسعه ونگر

2005

برند ساعت مچی ونگر wenger پس از تصاحب و مشهور شدن ویکتورینوکس در سال 2005 هویت متمایز خود را حفظ کرد و به توسعه خطوط تولید خود ادامه داد. در سال 2013 برند ساعت ویکتورینوکس Victorinox چاقوهای ونگر را در دسترس خود قرار داد تا ونگر بتواند بر توسعه جهانی دو بخش موفق خود (ساعت مچی و چمدان) تمرکز کند.

تمرکز بر روی توسعه ونگر

2005
ساعت نه تنها برای نمایش زمان استفاده می شود بلکه از مدت ها قبل به عنوان یک وسیله لاکچری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از تنوع ظاهری و طراحی برای اصلاح و جذابیت ساعت استفاده شده است. اقلام مختلف جواهرات از جمله نقره، طلا، الماس و پلاتین توسط تولیدکنندگان به نسبت های مختلف ادغام شده اند تا جلوه جذابی به ساعت بدهند.
تاریخچه ساعت ونگر
تاریخچه ساعت ونگر

ساخت ساعت اولیه

سال 1524 به عنوان اولین سال ساخت ساعت شناخته شده است. با این حال تولید اولیه در فرانسه آغاز می شود و در سال 1574 ساعت سازی به نام چارلز کوزین از فرانسه به ژنو در سوئیس منتقل می شود و در آنجا مستقر و پس از سیزده سال تابعیت می گیرد. در آن دوره، ساعت ها از جواهر ساخته می شد و خیلی دیرتر در دسترس مردم قرار گرفت. چارلز کوزین یک صنف ساعت مچی را در ژنو تاسیس کرد و در دوره معروفیت ساعت های سوئیس پیش از چارلز کوزین ساعت سازهای مختلفی در سوئیس بودند اما تعهد چارلز برای سازماندهی، باعث افزایش کیفیت تولید و انتشار کیفیت به جهان شد. ساعت های ساخته شده در آن دوره از ساعت های ساخت امروز کاملتر نبودند. این ساعت ها درست کار نمی کردند و اکثر ساعت ها فقط عقربه داشتند.

تاریخچه ساعت ونگر
تاریخچه ساعت ونگر

بر کمپانی ونگر چه گذشت!؟

1675 تا 1898
تا سال 1675 از نوع پاندول در گردن (آویز) استفاده می شد. چارلز دوم انگلیس کت های بلند را معرفی می کرد و مردان از جیب این کت ها برای قرار دادن ساعت استفاده می کردند.
از سال 1715، سازندگان ساعت مچی انگلیسی از الماس به عنوان یاتاقان استفاده می کردند. در اوایل سال 1800، ماشین آلات تولید ساعت توسعه یافت و قطعات ساعت در حال تولید بودند و متعاقباً هزینه های مختلف کاهش یافت. در اواخر سال 1800 بسیاری از شرکت های معروف ساعت سازی به بازار آمدند.
در سال 1895 گروه دیگری از Delsberg شرکت را در اختیار گرفت و نام آن را به Fabrique Swiss de Coutellerie S.A تغییر داد. در سال 1898 تئو ونگر مدیر شد و پس از خرید Basler، شرکت ادغام شده به Schweizer besleckfabrik تغییر نام یافت و عملیات شرکت به Delsberg منتقل شد.
سال 1600 تا 1700

در دوره 1600 تا 1700، ساعت ها به عنوان یک قطعه جواهر باقی ماندند و همچنین این دوره دارای نوآوری فنی بود. دو نوع پاندول ساعت و ساعت جیبی در این دوره در دسترس قرار گرفت. در سال 1675، از یک فنر تعادل مارپیچی استفاده شد که باعث بهبود دقت زمان سنجی از کسری از ساعت به کسری از دقیقه شد. تا سال 1675 از نوع پاندول در گردن (آویز) استفاده می شد.

سال 1715 تا 1800

از سال 1715، سازندگان ساعت مچی انگلیسی از الماس به عنوان یاتاقان استفاده می کردند. در اوایل سال 1800، ماشین آلات تولید ساعت توسعه یافت و قطعات ساعت در حال تولید بودند و متعاقباً هزینه های مختلف کاهش یافت. در اواخر سال 1800 بسیاری از شرکت های معروف ساعت سازی به بازار آمدند. چارلز دوم انگلیس کت های بلند را معرفی می کرد و مردان از جیب این کت ها برای قرار دادن ساعت استفاده می کردند.

سال 1907 تا 1922

در سال 1907، تئو ونگر صاحب شرکت شد و نام شرکت را به نام Wenger و SA تغییر داد. در سال 1908، ونگر به عنوان تأمین کننده چاقو برای ارتش سوئیس انتخاب شد، از آن زمان ساعت های ونگر همچنین دارای عبارت “SWISS ARMY” در مدل های مختلف ساعت مچی های تهیه شده توسط ونگر بود. پس از 14 سال در سال 1922 کسپر اورتی (Kasper Oeretti) عمده سهام را خریداری کرد و نام شرکت را به ونگر SA تغییر داد. بعد از بیست و پنج سال ماکس اورتلی (Max Oertli) مدیریت شرکت را بر عهده می گیرد.