به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

در این مقاله با تاریخچه ساعت ادوکس و معرفی این برند آشنا خواهید شد:

معرفی و تاریخچه ساعت ادوکس

تاریخچه ساعت ادوکس

در سال 1860(کریستین روفلی فلوری) CHRISTIAN RUEFLI-FLURY بنیانگذار EDOX،  که پسر استاد ریخته گری و تحصیل کرده در شهر کورلندلین سوئیس بود، متولد شد.

شروع کارآموزی ساخت ساعت مچی

در سال 1870 کریستین، شروع به کارآموزی ساخت ساعت های شیک و مدرن کرد. در سال 1883 با PAULINE FLURY (پاولین فلوری) ازدواج کرد. تا سال 1883 برای ژان اوگلر ساعت ساز در Biel Bienne کار کرد. در سال 1884 با یک داستان عاشقانه واقعی شروع می شود. کریستین روفلی - فلوری، ساعت ساز بسیار با استعداد و رمانتیک "Maître-Horloger" از شهر گرنچن سوئیس، به مناسبت تولد 25 سالگی همسر محبوب خود، یک ساعت جیبی تولید می کند. وی که تحت تأثیر این هدیه نفیس قرار گرفته است، همسرش را متقاعد می کند که شرکت ساعت سازی خویش را در بیل، شهری مشهور به دلیل مهندسین ساعت تحصیل کرده، راه اندازی کند. کریستین روفلی - فلوری شرکت خود را "ادوکس" نامید که در یونان باستان به معنی "اندازه گیری زمان" است.

تولد لوگو و رشد شرکت ادوکس (EDOX)

تولد لوگوی برند ادوکس سال 1900

ساعت شنی رسما به عنوان نمادی بی انتها در لوگوی ادوکس مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان، بخشی  افتخار آمیز از آرم  برند ساعت ادوکس بود.

رشد شرکت ادوکس در سال 1955

در آن زمان، ادوکس 500 نفر ساعت ساز استخدام کرد و این شرکت به مراکز تولید جدید، مدرن و بزرگتر نقل مکان کرد. ادوکس یکی از شرکت های  برتر ساعت سازی سوئیس بود. به جرات می توان گفت یکی از بهترین برند ساعت سوئیسی، ادوکس Edox می باشد به این دلیل که کیفیت ساخت بالایی دارد.

قهرمان ساعت های ضدآب دنیا (1961)

ساعت مشهور "Delfin" به بازار عرضه شد، که شامل یک قاب دو جداره، واشرهای محافظ مخصوص، یک سیستم دوبل O'ring مخصوص اختراع شده، استانداردهای جدیدی را برای حفاظت از ضربه و مقاومت در برابر آب تعیین کرده است.اختراع تاج با واشر چرمی دولایه برای مقاومت بیشتر در برابر آب در سال 1961 توسط ادوکس در برن سوئیس اختراع شد. امروزه این اختراع هنوز توسط چندین برند تجاری عمده ساعت سوئیسی، مورد استفاده قرار میگیرد.

(1965) ادوکس HYDRO-SUB و ادوکس (1969) EDOX BLUEBIRD

ادوکس هیدرو ساب، به دلیل اختراع تاج زنگ اخبار کششی و واشر ضد ضربه به منظور مقاومت تضمینی در برابر آب به شهرت جهانی رسید. این ساعت تا 500 متر در برابر آب مقاوم است و جزو بهترین ساعت ضد آب محسوب می شد. این یک موفقیت فنی بسیار چشمگیر در اوایل دهه 60 بود. ادوکس با ساعتهای بسیار مقاوم در برابر آب به شهرت جهانی رسید.

ادوکس جعبه و شیشه ضد خش (مقاوم در برابر خراش) به نام BLUEBIRD راه اندازی کرد. این ساعت ظریف اما بسیار قدرتمند مجهز به یک قاب محافظ دو جداره ضد ضربه می باشد. مقاومت در برابر آب این ساعت امروزه بیش از هر زمان دیگری به هیچ وجه از ظرافت خاص ادوکس کم نمی کند.

اولین ساعت GMT اصل در جهان (سال 1970) و رکورد جهانی (سال 1998)

سال 1970 و تولید اولین ساعت GMT دنیا

در اوایل این سال اولین ساعت مچی زمان جهانی، به ساعت “Geoscope” معرفی شد. این ساعت مچی که تمام مناطق زمانی را پوشش می داد، تقریباً برای 50 شهر مختلف در سراسر جهان و همچنین به وقت محلی تنظیم می کرد.

به گونه ای که در هر قاره میتوانستند زمان و تایم قاره های دیگر مانند: (آمریکا، آسیا، اروپا، افریقا، استرالیا و همچنین نیوزیلند) را مشاهده نمایند. صفحه نمایش آن برگرفته از نمای قطب جنوب می باشد.

سال 1998 و رکورد جهانی که هنوز شکسته نشده است.

مهندسان و ساعت سازان ادوکس باریک ترین ساعت تقویمی جهان، مجموعه “Les Bémonts Ultra Slim” را توسعه دادند. ضخامت آن فقط 1.4 میلی متر بود که یک رکورد فنی می باشد که تا امروز در دست ادوکس است.

دستاوردهای مهم ، مشارکت مهیج و زمان سنجی دقیق (2008 - 2007 - 2005)

ساعت ادوکس و خلق دستاورد مهم در سال 2005

Les Bémonts Maître Horloger 5 Minute Repeater به عنوان یک دستاورد حقیقی با مکانیزم منحصر به فرد تکرار زنگ به مدت 5 دقیقه.

مشارکت مهیج با KOENIGSEGG (سال 2007)

در جریان Salon de l’automobile de Genève ، یک سوئدی تولید کننده اتومبیل های فوق العاده ورزشی، Koenigsegg و Edox یک همکاری هیجان انگیز جدید را اعلام کردند. در این زمان نیز مشارکت جدید تولد کورنوگراف های استثنایی جدید آغاز شد.

سال 2008 و زمان سنجی ادوکس

ادوکس نگهدارنده رسمی مسابقات قهرمانی قایق موتوری کلاس یک جهانی است و اولین شریک تولیدکننده ساعت در مسابقات دریایی کلاس بالا است و این مجموعه بیانگر واقعی عملکرد و ارائه فنی هر دو فلسفه است.

2010-2014

ادوکس به عنوان نگهدارنده رسمی ( WRC TIMEKEEPER)

در سال 2010  ادوکس به عنوان نگهدارنده رسمی  WRC  شناخته می شود و مجموعه جدیدی را به رانندگان رالی، رانندگان واقعی سنگ فرش، برف و یخ  و همه فدائیان دنیای  اتومبیلرانی راه اندازی می کند.

ادوکس و شرکای جدید در سال های (2013-2012)

2012: ادوکس نگهدارنده وقت و رسمی رالی داکار شد.

2013: ادوکس به نماینده رسمی آن زمان برای Extreme Sailing Series  و  فدراسیون جهانی Curling (WCF) تبدیل شد.

2013: دلفین قهرمان ضدآبی شد.

احیای یک نماد در این وقت آشکار شد.

ادوکس از سال 2014 تا کنون

ادوکس با بیش از 130 سال سابقه تا کنون ساعت های مونتاژ شده توسط سوئیس را تولید و توزیع می کند. کارخانه مستقر در Les Genevez با رعایت سنت و دانش بزرگان خود با ساعت سازهای ماهر سوئیسی و تجهیزات مدرن اداره می شود. این برند ساعت مچی از جمله برندهای پرطرفدار حال حاضر در دنیا به شمار میرود.