لوگوی نوشتاری گالری جواهریان
به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

در این مقاله قصد داریم در باره تاریخچه ساعت تیسوت TISSOT بحث کنیم :

تاریخچه ساعت تیسوت TISSOT

یک موازنه قوی بین تکامل مد و ساعت مچـی هایی  است که Tissot از سال 1853 برای بانوان ایجاد کرد.
تاریخچه ساعت تیسوت TISSOT
در قرن نوزدهم، ساعت های آویز تیسـوت اغلب به طرز غنی و منحصر به فردی تزئین می شدند.

تیسوت زنان مشهوری مانند سارا برنهارد بازیـگـر فرانسوی را در میان مشـتـریـان خود داشـت، که هنگام بازدید از نمایشگاه جهانی پاریس در سال 1900 یـک سـاعت آویز نفـیـس خـریـداری کـرد. خرید ساعت توسط این شخص نگاه ها نسبت به این کمپانی بسیار تغییر کرد

شروع متفاوت در تاریخچه ساعت مچی تیسوت TISSOT

از اوایل قرن بیستم، تیسوت ساعت های مچی را دقیقا قبل از سال های بین جنگ و اوج شکوفایی این نوع جدید ساعت ها را ایجاد کرد.

در دهه های 1940 و 1950، از طریق طیف گسترده ای از مدل ها برای هر نوع سلیقه، سن و مناسبت (ورزش، کـار یـا مناسـب برای شـب)، نام تجـاری ویـژه ای بـا نـام "زن امـروز" صـحـبـت کـرد.

در پایان دهه 1960 مدل های خاصی برای جوانان تولید شد. طراحی آنها تأثیر گرفته از مد بود.
برخی از آنها به رنگ طلایی و با الماس یا کریستال و برخی دیگر به صورت اتوماتیک یا مقاوم در برابر آب هستند و برای ورزش مناسب نیستند.
در دهه های 1960 و 1970، این برند هنوز ساعت های کوچک و گرانبهایی را ارائه می داد.
این امر از مشاهیر به رسمیت شناخته شد. در سال 1921، ملکه الیزابت بلژیک سفارش خاصی داد. در سال 1947، کـارمـن مـیـرانــدا، خواننده مشهور جـهان، یـک سـاعـت مـچـی لـوکـس Tissot، جـواهـرات با آکـوامـاریـن و الماس خیره کننده می انداخت.
همچنین ساعـت مچـی های زنـانه و مـردانه طــراحــی شــد  و مـانـنـد Tissot TwoTimer مرزهای بین جنسیت را کاهش داد و هفت عملکرد را از طریق یک تاج ارائه داد.
در دهه 1980، ساعت تیسوت مجموعه کوارتز را توسعه داد.
با این حال، تلاش این مجموعه ارزشمند همچنان ادامه داشت.
علاوه بر این، همـیشـه در جـسـتـجـوی جدیدترین روندها، Tissot از نزدیک با طراحان بین المللی همکاری کرد. مانند Pekka Piekäinen، که ساعت Tissot Design را طراحی و تولید کردند.
Tissot Sottsass ، با همکاری طراح معروف Ettore Sottsass طراحی شد.
Tissot WoodWatch
Tissot RockWatch، اولین ساعت مچی سنگی در جهان است.
Tissot PearlWatch
این برند همچنین محصولات فوق العاده زنانه مانند Tissot T-Collection یا Tissot Precious Flower را که مانند یک گل باز شده است ایجاد می کند.
در سال 1999، چند سال قبل از تب دیجیتال، ساعت تیسوت با اولین ساعت لمسی، Tissot T-Touch، با شش عملکرد با استفاده از نوک انگشت ارائه شد.

ثبت لوگو

در سال 1880، پس از لازم الاجرا شدن اولین قـانـون حمایت از علائم تـجاری سـوئیس ، Tissot اولین لوگوی خود را به ثبت رساند. پس از آن، به دنبال تحول نام تجاری، تغییرات زیادی انجام شد.

ساعت مچی غیر مغناطیسی تیسوت

در سال 1930، برای حل این مشکل، Tissot اولین ساعت مچی غیر مغناطیسی جهان را تولید کرد. با این اتفاق شاهد این مسئله بودیم که خرید ساعت مچی رواج یافت و همگان به دنبال این سبک از ساعت ها بودند.

در دهه 1920، انرژی برق بخشی از زندگی روزمره شد. اما ساعت مچی ها را مغناطیسی کردند که بر دقت آنها تأثـیر گـذاشت.
نـتایـج عـالـی بـدست آمده توسط Tissot Antimagnétique با تـحـقـیقات علمی متعددی که بـه آزمـایشـگـاه سـوئـیـس بــرای تحقیقات ساعت سازی Neuchâtel، یک نهاد مستقل، سفارش شد تأیید گردید.
این دستگاه منحصر به فرد که در سال 1938 سفارش داده شد، به تکنسین ها امکان تولید میدان های مغناطیسی با شدت متغیر را می دهد.

این نوآوری که بیش از ده سال تحقیق نیاز خواهد داشت، به تدریج در کل مجموعه ساعت تیسوت اعمال شد.

تاریخچه برندهای سواچ گروپ (Swatch Group) که ممکن است برای شما جذاب باشد.