لوگوی نوشتاری گالری جواهریان
به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

تاریخچه برند ساعت مچی سرتینا

تولد برند ساعت سرتینا

تاریخچه ساعت سرتینا
در  سال 1888 ساعت مچی  سرتینا  متولد  شد.  برادران  آدولف  و آلفرد كورت   تولیدات ساعت خود  را  در شهر گرنچن سوئیس آغاز نمودند. در این نقطه ایده آل در دامنه کوه های ژورا بین سولوتورن و بیل، برادران  و سه کارمند  آنها در منزلشان  و با  همکاری خانواده شروع به کار کردند.  در زمان کوتاهی کسب و کار آنها شکوفا شد و در سال های آینده گسترش قابل توجهی پیدا کرد و کارمندان جدید استخدام شدند.

نام تجاری جدید

تاریخچه ساعت سرتینا 1
در سال 1906 برادران Kurth برای ساعت مچی های خود یک اسم تجاری معرفی کردند: "Grana" ، "Granacus". نام لاتین Grenchen. کیفیت این ساعت هم بلافاصله شناخته می شود و جوایز زیادی بابت آن کسب می کند. در دهه 1920 پسران آلفرد کورت اروین و هانس به این شرکت پیوستند و آن را در دوران دشوار رکود بزرگ مشاهده کردند.

سرتینا با امنیت

طی دهه 1930، این شرکت به طور فزاینده ای از نام تجاری Certina استفاده می کند.  دلیل استفاده از این نام:  تلفظ آن در همه  زبان ها آسان است  و مبتنی  بر  کلمه  لاتین "certus" است، که به معنی "مطمئن" می باشد. نام تجاری برند سرتینا به طور رسمی در سال 1939 ثبت  و در سال 1949 به عنوان تنها نام تجاری انتخاب شده برگزیده شد.
1959
پوسته لاک پشت نمادی از استحکام و طول عمر زیاد می باشد. ویژگی هایی که تمام ساعت های Certina بدون استثنا از آن استفاده می کنند که شامل مقاومت در برابر ضربه و فشار آب می باشد.
بنابراین جای تعجب نیست که پوسته لاک پشت از دهه 1960 تا به امروز نماد شخصی این برند بوده است. این امر دوام و استحکام فوق العاده ای را که مشخصه هر ساعت Certina است، تداعی می کند.
مفهوم (DS(DoubleSecurity نیز در این سال متولد شد. راز سیستم امنیت دوگانه  (DS)در خصوصیات ماهرانه تولید آن است که باعث می شود ساعت فوق العاده محکم و در برابر آب مقاوم باشد.
ساز و کار مقاوم سازی در تمام اجزای ساعت مچی از جمله افزودن دو عدد واشر در قسمت شیشه، یک سیستم پیچیده از واشرها در سردسته ساعت و مقاوم سازی و تقویت درب پشت ساعت اعمال می شود.
Certina DS یک ساعت اتوماتیک بسیار مقاوم در برابر ضربه و مقاوم در برابر آب تا  200 متر است. این مورد خاص استانداردهای جدیدی را برای کل نسل ساعتهای مچی دنیا تعیین می کند.
صعود به هیمالیا
1960

برند ساعت سرتینا Certina با داشتن امنیت دوگانه DS در اولین صعود موفقیت آمیز به ارتفاع 8167 متری Dhaulagiri در غرب نپال یک گروه بین المللی را همراهی می کند. این مورد تمام چالش ها را از جمله نوسانات شدید دما تا اختلاف قابل توجه ارتفاع و فشار، بدون هیچ مشکلی پشت سر گذاشت.

زیردریایی در عمق اقیانوس
1965
Certina DS در پروژه زیرآبی Sealab   نیروی دریایی ایالات متحده شرکت می کند که شامل دانشمندان و غواصانی است که در یک ایستگاه غواصی در مناطق مختلف تحقیقات دریایی کار می کنند. آنها تأیید می کنند که Certina DS تحت هر شرایطی کاملا قابل اعتماد است.
1969
شیرجه موفقیت آمیز آزمایش ابتکاری   DS-2 Super PH 500 M بخشی از آزمایش زیر آب اجسام کوچک و سیاه است که در آن 4 دانشمند تحت نظارت ناسا به مدت 2 ماه در دو مخزن مسکونی زیر آب زندگی می کردند. مدل هایی از سرتینا که توسط دانشمندان پوشیده شده اند، بهترین امتیازات را کسب می کنند.
1970
در طی سفر یک هیئت اعزامی ژاپنی ها به کوه اورست با ساعتهای Certina همراه بود که در برابر این شرایط بسیار چالش برانگیز نیز ایستادگی می کند.  در هنگام این سفر، اسکی باز ژاپنی به نام Miura به یکی از جسورانه ترین پیست اسکی بازها در تمام دوران دست یافت، در حالی که 1000 متر از ارتفاع 8000 متری را پشت سر می گذارد، در شرایطی می باشد که یک  Dron-Chronolympic  دارد.
1971
توجه به سلامت بدن
Certina Biostar اولین ساعت در جهان است که بیوریتم روزانه یک فرد را نمایش می دهد. در یک نگاه بیوریتم های جسمی، روحی و عاطفی استفاده کننده از ساعت را نشان می دهد.
1969
قهرمانی با هم
راجر د کوستر بلژیکی برای سومین بار در مسابقات موتور کراس کلاس 500 سی سی قهرمان شد و با افتخار 288 Certina DS خود را پوشید.
1971
یک زوج قدرتمند
DS DiaMaster فوق العاده مقاوم و ضد خش توجه همه را به خود جلب کرد از جمله بر روی  مچ   دست  محمد  علی کلی بوکسور معروف سنگین وزن آمریکا.
1983
یک فصل جدید در تاریخ برای ساعت ساز
Certina به گروه تازه تاسیس SMH پیوست، که توسط کارآفرین و ساعت ساز، نیکولاس ج. هایک هدایت می شود. SMH به عنوان گروه پیشرو ساعت در جهان شناخته می شود و در سال 1999 به Swatch Group Ltd تغییر نام داد. ساعت های ورزشی سرتینا در گروه قیمت متوسط در محدوده گروه شرکت ها قرار دارند.
1995
ساعت ورزشی منحصر به فرد
با نام های جدید Cascadeur، مهارت برند Certina در ساخت ساعت های اسپرت و ورزشی در همان نگاه اول دیده می شود. بند این ساعت مانند زنجیر موتور طراحی شده است و دو میله فلزی روی کریستال یاقوت کبود محافظت بیشتری می کند و جذاب تر می باشد.

برند ساعت Certina همچنان به شرکت کردن خود در مسابقات اتومبیلرانی ادامه داد و در چنین سالی توانست آن را بر روی مچ قهرمان مشهور رالی جهان، کالین مک ری مشاهده کرد.

سرتینا و مسابقات رالی
2002

دقت مطلق

2004
 DS-3 1000m میراث ساعت های معروف غواصی Certina را دوباره به روی کار آورد. این ساعت اتوماتیک در برابر آب تا عمق 1000 متر مقاوم و رکورد شکنی کرد.

سرتینا در جایگاه برندگان

2005
Certina به عنوان اسپانسر رسمی تیم Sauber Petronas، اولین حضور خود را در فرمول 1 جشن گرفت. رشته ای که سال ها به آن وفادار خواهد ماند. در عین حال، این برند از کسب عنوان قهرمانی دنیا در کلاس 125 سی سی توسط موتورسوار معروف بع نام توماس لوتی، که ازابتدای حرفه خود حمایت مالی کرده است،خوشحال است. این موفقیت های ورزشی در عرضه DS Podium منعکس می شود، طراحی ودقت ورزشی که در آن وجود دارد آن را به یکی از محبوب ترین و موفق ترین خانواده های ساعت مچی سرتینا تا امروز تبدیل کرده است.

یک ورزشکار استثنایی

2011
موفق ترین ورزشکار دوومیدانی در تاریخ ورزش، Ole Einar Bjørndalen (نروژی) به عنوان سفیر رسمی بین المللی به گروه برند سرتینا پیوست.
2013
125 سال قدمت سرتینا: به مناسبت 125 سالگی خود، این شرکت نه تنها هویت کاملاً جدید و تازه، بلکه سه حرکت جدید را نیز ارائه می دهد. کالیبر اتوماتیک 80 Powermatic حرکتی کاملاً دقیق است که حداکثر 80 ساعت ذخیره انرژی دارد و C01.21 نام خود را به عنوان یک کرونوگراف بسیار قابل اعتماد معرفی می کند. این سه نفر اختراع را اگر با کالیبر Precidrive مقایسه کنیم، نمایانگر نسل جدیدی از ساعت های کوارتز است که دقت آنها با زمان سنج ها قابل قیاس است.
2014
جایگاه ویژه امنیت دوگانه کورنوگراف: ساخته شده از آلومینیوم فوق العاده سبک و مقاوم، جلوه های زیبایی به آنها می بخشد و آنها را با کیفیت فنی بالا ترکیب می کند.
2015
شرکای جدید : Certina در حال گسترش حضور خود در مسابقات اتومبیلرانی به عنوان شریک رسمی تیم رالی جهانی ابوظبی، یکی از مشهورترین و موفق ترین تیم های این ورزش می باشد.

2017 و پیش بینی سرتینا

کالیبر Precidrive با  دقت  بالا اکنون در  تمام ساعت مچی های کوارتز جدید این شرکت موجود می باشد. این فناوری اکنون کاملا توسعه یافته است به طوری که CERTINA می تواند آن ها را به عنوان کورنومتر بدون هیچ گونه مشکلی تایید کند.

2018 و (PH200M) طراحی مجدد زمان

کمپانی  ساعت   مچی certina یک  ساعت غواصی تاریخی را احیا می کند که هنوز به همان اندازه واقعی است که برای اولین بار راه اندازی شده است. طراحی جدید  DS PH200M نام خود را از 1967 انجام می دهد و آن را با یک حرکت اتوماتیک قدرتمند از آخرین نسل ترکیب می کند.