به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ساعت و نماینده بیش از هشتاد برند معتبر خوش آمدید.

در این مقاله نگاهی اجمالی بر تاریخچه ساعت سواروسکی SWAROVSKI خواهیم داشت:

تاریخچه ساعت سواروسکی swarovski

SWAROVSKI
1862

تاسیس برند و شروع تاریخچه ساعت سواروسکی SWAROVSKI

دانیل سواروسکی در 24 اکتبر 1862 در جورجنتال بی گابلونز (Georgenthal bei Gablonz)،  بوهمیا متولد شد.  او فرزند اول از چهار فرزند در یک خانواده سنتی بود. شغل آنها شیشه بری بود.

بعدها در جوانی به عنوان حلب ساز شاگردی کرد. هنر کریستال تراشی را کنار خانواده آموخت و به دلیل کنجکاو بودن و اشتیاق زیاد به منظور کار با فن آوری های مدرن توانست پیشرفت کند.

تاریخچه ساعت سواروسکی SWAROVSKI
1892

ثبت اختراع و آینده نگری

هنگامی که دانیل و فرانتس ویس – بنیانگذاران آینده سواروسکی “اختراع دستگاه خود برای برش کامل سنگ های جواهرات” را در پراگ ثبت کردند. صنایع طلا و جواهر در این سال انقلابی به پا کرد و تحولی پدیدار شد.

این دستگاه فوق العاده سنگ های قیمتی را با دقت بالایی برش داد و عصر جدیدی را در تولید بلور و کریستال به وجود آورد.

1895
خاستگاه آن در واتنز اتریش

خاستگاه آن در واتنز اتریش

وقتی سواروسکی آغاز کار خود را در واتنز شروع کرد،  یک روستای کوچک بود که بیش از 800 نفر در آنجا ساکن بودند.

اما مزایایی به همراه داشت:

  1. فاصله مناسب با کارشناسان
  2. اتصالات حمل و نقل مناسب با مرکز مد پاریس
  3. مهمتر از همه ، فرصتی برای تبدیل کارخانه لودن موجود به کارخانه مورد نیاز برای تولید بلور.
1900

غنی ساختن زندگی کارمندان

از روز اول،  سواروسکی می دانست که سلامت کارمندانش در اولویت تمام کارها قرار دارد و بیشتر از تولید محصولات ارزش دارد و این باعث موفقیت و پیشرفت شرکتش خواهد شد.

این پرورش به زودی با نام “روحیه سواروسکی” شناخته شد و این شرکت نقش مهمی در غنی سازی زندگی کارمندان و جامعه خود داشت و فرهنگ استفاده از اوقات فراغت به شیوه ای درست را با ورزش کردن برای شاد شدن و شرکت در فعالیت های اجتماعی گسترش داد.

1919

تولد ابزارهای ضروری

در طول جنگ جهانی اول، کمبود حادی از ابزار لازم برای تولید بلور وجود داشت. سواروسکی برای توسعه روشی برای تولید ساینده های خود، با ثبت آنها با نام تجاری Tyrolit در 1919 دو سال تحقیق و آزمایش کرد. برای تولید بلور وجود داشت.

1931

ثبت اختراع جدید

در این سال دانیل نوع جدیدی از نخ (روبان) را که با کریستال و بلور (روی لباس های مجلسی کار می شود.) پوشیده شده بود را ثبت اختراع کرد.

1949
مشاهده اشیا دور

در سال 1935،  ویلهم، پسر دانیل، اولین دوربین شکاری Swarovski به نام Habicht، به معنی “شاهین” را توسعه داد که تا به امروز نیز پرطرفدار و محبوب است. این امر منجر به تاسیس Swarovski Optik، برند شاخص ابزار نوری با دقت بالا شد که در سال 1949 تاسیس شد. امروزه گستره محصولات آن شامل دامنه های تفنگ، تلسکوپ ها و دستگاه های الکترونیکی نیز می باشد.

1950
زمان انعکاس

از اوایل دهه 1920، پس از اینکه پسرانش بیشتر مشغول به کار در شرکت شدند، دانیل بر روی علاقه اصلی خود یعنی آزمایش تمرکز کرد.

این ایده او باعث اختراع عناصر شیشه ای رفلکس  شد و در سال 1950، سواروسکی برند ایمنی جاده ای Swareflex خود را راه اندازی کرد که محصولات آن به صورت های مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت.

1956

میراث خلاقانه دانیال در این سال که به اوج خود رسید از دنیا رفت. سواروسکی در جستجوی راه هایی برای درخشش کریستال های خود، ایده تبخیر کریستال ها را با یک پوشش فلزی درون خلا فراهم کرد.

پایان معروف Aurora Borealis که در هر رنگ رنگین کمان می درخشد، توسط Christian Dior در سال 1956 به بازار عرضه شد. از آن زمان به بعد یک موفقیت در جهان مد و جواهرات به اثبات رسید.

1965
درخشان مانند الماس

Swarovski با استفاده از تجربه 50 ساله به عنوان برش دهنده های کریستال، شروع به برش کریستال سنگ، گارنت، عقیق و سپس زیرکونیای (Zirconia) مکعب شد و زمینه را برای پایه گذاری تجارت سنگ های قیمتی فراهم کرد.

در سال 2017، این شرکت از Swarovski Created Diamonds الماس های آزمایشگاهی رشد یافته که دارای ترکیبات شیمیایی، سختی، درخشش و آتش همانند الماس های استخراج شده هستند، رونمایی کرد.

1976

سوغاتی های بلور برای دوازدهمین بازی های المپیک زمستانی در اینسبروک ایجاد شد که آغاز تجاری سازی محصولات نهایی بود.

سپس یک کارمند سواروسکی چندین قطعه از کریستال لوستر را بهم چسباند و یک موش کوچک را ساخت. پایه های مجسمه های برجسته ای را بنا نهاد که امروزه جامعه بزرگی از طرفداران را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده است.

1980

شاهکار بزرگ سواروسکی

پس  از بازسازی  گسترده ورسای،  کاخ سلطنتی فرانسه توسط لوئی چهاردهم بزرگتر شد. تحت نظارت رئیس  جمهور فرانسه والری ژیسکار d’Estaing بازگشایی شد. کارشناسان برند ساعت سواروسکی نقشی اساسی در این پروژه داشتند و به بازسازی ساختمان کمک شایانی کردند. ساخت لوسترهای شگفت آور و فوق العاده با سبکی عجیب و غریب و افسانه ای به دلیل شکوه و عظمت و سوابق این بنا.

1983

اولین بوتیک SWAROVSKI

اولین فروشگاه سواروسکی، معروف به Silver Crystal Suite در خیابان معتبر Old Bond Street لندن افتتاح شد. مجسمه های کریستالی را به فروش رساند.  تقاضای آنها به حدی زیاد بود که در اولین روز باز گشایی فروشگاه، یک مجسمه لاک پشت بزرگ به دلیل شلوغ شدن به سرقت رفت.

1989

تولد دوباره مانند قو!

با نزدیک شدن  به پایان  دهه  1980، سواروسکی  به  فکر مدرن سازی لوگوی خود افتاد. این قند نمادین خود را جایگزین edelweiss کرد، هم نماد خلوص و ظرافت کریستال و هم قدرت و انعطاف پذیری شرکت می باشد.

در اصل شبیه یک قو بود که توسط گوستاو کلیمت با رنگ سیاه در لبه های آن نشان داده شد. سپس به لوگویی تبدیل شد که امروزه همه با آن آشنا هستند. یک قو نقره ای یا سفید یکنواخت.

1995

قدم گذاشتن برای ساخت نماد غول

سواروسکی به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس خود Kristallwelten (جهانیان بلور Swarovski) ، یک مرکز فرهنگی و جاذبه چندرسانه ای را که توسط آندره هلر هنرمند طراحی شده است را افتتاح کرد.

این مکان با نماد غول، 17 اتاق خواب را امروز در خود جای داده است که هرکدام برداشت های منحصر به فردی از کریستال توسط هنرمندان مشهور جهان ارائه می دهند. تا به امروز بیش از 15 میلیون نفر جذابیت های Kristallwelten را در Tyrol تجربه کرده اند.

2000

دارایی و نقدینگی ها

در دسترس بودن آب عامل ارزشمندی بود که دانیال سواروسکی در سال 1895 در واتنز اقامت گزید. با احترام به این میراث، در سال 2000، این شرکت اولین مدرسه منابع طبیعی آبی Swarovski را در اتریش راه اندازی کرد. یک ابتکار اجتماعی و آموزشی که به فرزندان آینده دانش و ابزاری را می آموزد که از ارزشمندترین منابع طبیع محافظت کنند.

مکان های بعدی مدارس منابع طبیعی آبی در هند (2006) ، چین (2008) ، اوگاندا (2009) ، برزیل (2014) و تایلند و ایالات متحده (2016) افتتاح شد.

2002

عقیده موروثی در طراحی لوستر

در سال 2002، نادجا سواروسکی طرح کاخ کریستال سواروسکی را راه اندازی کرد که از طراحان می خواست لوستر سنتی را دوباره اختراع کنند. در طول سالها، از شرکای خلاق دعوت شده بود که ضمن زنده نگه داشتن خصوصیات جادویی و احساسی نور کریستال، همه قضاوت ها را درخصوص شکل متعارف کنار بگذارند.

2007-2010
2007

خلاقیت در برش لبه

کارگاه هنری سواروسکی، که توسط Nadja Swarovski در سال 2007 راه اندازی شد، به طراحان خلاق این فرصت را داد تا با بلورهای Swarovski روی مجموعه های جواهرات و تزئینات خانگی را آزمایش و کار کنند.

2010
تعهدات مثبت

اولین گزارش سواروسکی، مخاطبان هدف آن، ذی نفعان، از تأمین کنندگان گرفته تا مشتریان، در سال 2010 برای کمک به پیشرفت سواروسکی در موضوعاتی مانند تغییر اقلیم، حقوق بشر، حاکمیت و رفاه اجتماعی منتشر شد. در این گزارش همچنین برنامه های سواروسکی برای تسریع در عملکرد پایداری آن بیان شد.

2013
بنیاد خوب

بنیاد سواروسکی، که در این سال تأسیس شد یک سازمان غیرانتفاعی است که به رویکرد خیرخواهانه توسط دانیال ادامه می دهد. این خلاقیت را با حمایت از نهادهای فرهنگی، هنری و تسهیل دسترسی به هنر و فرهنگ تشویق می کند و از طریق آموزش های بهداشتی و ابتکارات و سازمان هایی که برای حفاظت از محیط زیست فعالیت می کنند، از زنان و جوانان حمایت می کند. همچنین در مناطق جنگی و بلایای طبیعی کمک های اضطراری فراهم می کند.

2018

کارگاه هنری قرن 21

فناوری پیشرفته، همکاری و آغاز روندهای جدید.

 این ویژگی ها روحیه و انگیزه Swarovski را تعریف می کند و در Manufaktur،  یک فضای استاندارد LEED Gold برای ایجاد طراحی توسط Snøhetta، که ساخت صنعت قرن 21 را به سطح بالاتری می رساند، متحد شدند.

2020

بزرگداشت سبک سواروسکی

امسال بزرگترین تولید کننده کریستال، صد و بیست و پنجمین سالگرد تولد خود را با مجموعه ای از پروژه های جهانی که مشارکت و همکاری های خلاقانه را در سطح جهانی مد، جواهرات، معماری و طراحی، سرگرمی و تأثیر مثبت به نمایش می گذارد، جشن می گیرد.

تاریخچه برندهای سواچ گروپ (Swatch Group) که ممکن است برای شما جذاب باشد.